Britka spadla z výletnej lode, prežila 10 hodín v Jadrane

Britka Kay Longstaffová, ktorá spadla z výletnej lode a v noci zo soboty na nedeľu strávila desať hodín v Jadranskom mori, si spievala, aby sa udržala pri živote. V pondelok o tom informovali jej chorvátski záchranári.

20.08.2018 16:07
chorvátsko, kay, longstaffová, loď, záchrana Foto:
Ženu našli približne 83 kilometrov od chorvátskeho pobrežia.
debata (12)

Kapitán chorvátskej záchrannej lode, ktorá v nedeľu našla Longstaffovú (46), plávajúcu približne 45 námorných míľ (83 kilometrov) od chorvátskeho pobrežia, vyhlásil: „Našťastie pre ňu sme ju okamžite zbadali, pretože zdvihla ruky a mávala nám, keď nás spozorovala.“

Kapitán Lovro Oreškovič pre portál denníka Glas Istre uviedol, že Longstaffová im vysvetlila, že cvičí jogu a v mori si spievala, aby nezaspala.

„Je to skutočný zázrak, že žije,“ uviedol Oreškovič. „Na výletnej lodi si mysleli, že už nežije. Je jasné, že má veľmi dobrú kondíciu,“ dodal.

Výletná loď spustila pátraciu akciu, ženu našla o 10 hodín pobrežná stráž

Longstaffová povedala, že v sobotu krátko pred polnocou spadla z kormy, teda zadnej časti, výletnej lode Norwegian Star, ktorá sa plavila k Benátkam. Výletná loď spustila pátraciu misiu v oblasti jej pádu do mora, ale pátrači ju nemohli nájsť.

Približne o desať hodín ju zachránila chorvátska pobrežná stráž a prepravila ju do nemocnice v meste Pula na severochorvátskom polostrove Istria. Údajne ju už z nemocnice v pondelok prepustili, informovala v pondelok tlačová agentúra AP.

Dolores Brenková Škerjancová z Chorvátskeho úradu pre správu prístavov povedala pre verejnoprávnu stanicu HRT, že Jadranské more je v lete teplé a to prispelo k prežitiu Britky.

„Strávila vo vode veľa času, ale more je teraz teplé a šance na prežitie sú lepšie,“ dodala.

12 debata chyba
Viac na túto tému: #Chorvátsko #záchrana života #Jadranské more