Počet žalôb proti Monsanto stúpol na 8-tisíc

23.08.2018 20:17
USA porota verdikt pacient rakovina odškodné...
Fľaše s hnojivom Roundup od gigantu Monsanto sú vystavené v obchode v St. Louise. Autor: ,

Počet súdnych procesov proti výrobcovi osív a pesticídov Monsanto stúpol približne na 8 000 z 5 200, uviedol nemecký farmaceutický a chemický koncern Bayer, ktorý americkú firmu nedávno kúpil.

Počet žalôb rastie z dôvodu rozhodnutia súdu, ktorý nariadil spoločnosti Monsanto zaplatiť odškodné za to, že nevarovala pred rizikami vzniku rakoviny v súvislosti s glyfosátovými herbicídmi.

„Počet súdnych sporov na štátnej aj federálnej úrovni na konci júla dosiahol približne 8000. Toto číslo sa môže v priebehu času zvýšiť alebo klesnúť, ale z nášho pohľadu tento počet nemá nič spoločné so skutkovou podstatou žalôb,“ povedal šéf Bayeru Werner Baumann analytikom v rámci konferenčného hovoru.

Akcia Bayeru padla o vyše 10 % od 10. augusta, keď súd v prvom z potenciálne niekoľkých tisícov sporov nariadil firme Monsanto zaplatiť odškodné vo výške 289 miliónov USD (249,59 milióna eur). Baumann zopakoval, že rozhodnutie súdu nebolo v súlade so závermi regulačných úradov, ktoré prijali na základe vedeckých štúdií. Dodal, že dopyt po produktoch na glyfosátovej báze zostáva vysoký.

Na otázku, či Bayer uvažuje o mimosúdnych vyrovnaniach, Baumann odpovedal: „Budeme sa dôrazne brániť v tomto aj všetkých budúcich prípadoch.“

#žaloba #Monsanto #Bayer
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk