Spolupracovníci mimovládky robili na Lesbose prevádzačov

Spolupracovníci jednej z mimovládnych organizácií pôsobiacich na gréckom ostrove Lesbos, ktorý čelí prílevu migrantov, sa údajne venovali prevádzačstvu a obohacovali sa tiež z prijímaných darov.

28.08.2018 15:22
debata (15)

Oznámila to miestna polícia, ktorej vyhlásenie priniesla tlačová agentúra DPA.

Systematické napomáhanie pri presunoch migrantov z Turecka do Grécka vyšetrovatelia pripisujú 30 osobám vrátane 24 cudzincov. Informácie o chystaných plavbách na Lesbos vo východnej časti Egejského mora údajne získavali od partnerov na území Turecka, s ktorými boli v kontakte.

Uvedeným prípadom sa už zaoberá aj grécka justícia.

Polícia začala sledovať činnosť nemenovanej mimovládnej organizácie po tom, ako boli vo februári 2018 zadržaní dvaja z jej spolupracovníkov. Tí údajne používali na Lesbose vozidlo so sfalšovanými evidenčnými číslami gréckej armády. Zhabali im navyše rádiové prijímače, ktorými zrejme ilegálne odpočúvali komunikáciu medzi príslušníkmi polície, európskej pohraničnej agentúry Frontex a pobrežnej stráže.

Štátna príslušnosť cudzincov obviňovaných z prevádzačstva zatiaľ nebola zverejnená. Médiá na Lesbose však uviedli, že vodičom spomínaného vozidla bol Nemec, upozornila DPA.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #prevádzačstvo #lesbos #mimovládky