Erdogan: Útok na povstalcov v sýrskej provincii Idlib by bol masakrom

Ofenzíva sýrskych vládnych síl v sýrskej provincii Idlib, ktorá je poslednou baštou povstalcov, by bola masakrom, vyhlásil v utorok turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Blížiaci sa summit v Teheráne, na ktorom sa zúčastní Irán, Rusko a Turecko, prinesie podľa neho pozitívne výsledky.

05.09.2018 06:26
EKO Turecko Erdogan elektronika americká bojkot... Foto: ,
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
debata (37)

Ako informovala agentúra Reuters, Rusko – spojenec sýrskeho prezidenta Bašára Asada – obnovilo v utorok nálety na povstalcov v provincii Idlib. Stalo sa tak po týždňoch náletov a ostreľovania pozícií povstalcov zo strany sýrskej armády, čo bola zjavná predohra k rozsiahlej ofenzíve, píše Reuters.

„Situácia v Idlibe je pre Turecko rozhodujúca. Prebieha tam bezohľadný proces. Božechráň, aby táto oblasť bola zasypaná raketami, by to bol vážny masaker,“ uviedol Erdogan pre novinárov v lietadle počas návratu z oficiálnej návštevy v Kirgizska. Citoval ho denník Hürriyet.

Erdogan, ktorého krajina podporuje časť povstalcov proti Asadovi, dúfa, že summit v Teheráne, ktorý sa bude konať koncom tohto týždňa, prinesie pozitívny výsledok. „Dúfam, že budeme schopní zabrániť extrémizmu sýrskej vlády v tomto regióne,“ dodal turecký prezident.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Sýria #Recep Tayyip Erdogan #Idlib