Webstránku British Airways napadli hackeri, odcudzili údaje z 380 000 platieb

Státisícom zákazníkov British Airways, ktorí si v ostatných týždňoch objednávali letenky na webstránke týchto britských aerolínií, hackeri možno odcudzili finančné i osobné údaje. Krádeže sa dotkli objednávok vykonaných medzi 21. augustom a 5. septembrom, informovala letecká spoločnosť International Airlines Group (IAG), vlastník British Airways.

07.09.2018 12:41
debata (2)

Spoločnosť IAG podľa agentúry Reuters uviedla, že „odcudzené“ boli údaje z okolo 380 000 platieb kreditnými kartami. Výkonný riaditeľ British Airways Álex Cruz sa v mene spoločnosti ospravedlnil zákazníkom. Aerolínie podľa jeho slov zasiahol „zákerný a sofistikovaný“ útok a svojich zákazníkov zaň odškodnia.

Cruz v piatok tiež uviedol, že pri útoku bolo odcudzených dostatok údajov na to, aby hackeri mohli použiť informácie získané z kreditných kariet na nelegálnu činnosť. Prípad podľa jeho slov vyšetruje polícia, priblížila agentúra AP.

„Vieme, že údaje, ktoré boli ukradnuté sú: meno, adresa, e-mailová adresa, a údaje z kreditnej karty: ako jej číslo, platnosť, a trojmiestny kód na zadnej strane,“ povedal stanici BBC. Hackeri prenikli i do mobilnej aplikácie spoločnosti, ale nedostali sa k údajom z cestových pasov.

British Airways o útoku informovali už vo štvrtok večer a upovedomili o ňom svojich zákazníkov. Prienik hackerov odhalili až 5. septembra a podľa vedenia sa ho následne podarilo zastaviť.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #hackerský útok #British Airways