V Kroměříži vybuchli autocisterny, požiar spôsobil škodu 50-70 miliónov Kč

, 10.09.2018 20:30, aktualizované: 11.09.2018 06:40

Rozsiahly požiar, ktorý zachválil v pondelok popoludní areál spoločnosti Čepro v obci Loukov v moravskom okrese Kroměříž, kde firma skladuje pohonné hmoty, večer dohasili.

Okolo 16.00 h sa vznietila autocisterna, od nej sa chytili ďalšie tri, pričom dve z nich vybuchli. Vodič jednej z autocisterien utrpel stredne ťažké zranenia, je mimo ohrozenia života. V pondelok o tom informoval portál Tn.cz televízie Nova.

O požiari najprv neboli dostupné jasné informácie, hovorkyňa hasičov spočiatku oznámila výbuch štyroch palivových nádrží. Neskôr však hovorkyňa spoločnosti Čepro Lenka Svobodová uviedla, že požiar sa týka iba výdajného zariadenia v areáli, ale nádrže na skladovanie pohoných hmôt nie sú ohrozené. Práve v Loukove štátna firma Čepro, ktorá spravuje aj štátne ropné rezervy, prevádzkuje štyri najväčšie nádrže na pohoné hmoty v Česku. Okrem nich sú v areáli i desiatky ďalších, oveľa menších nádrží.

Na mieste zasahovalo sto hasičov, vyhoreli tisíce litrov pohonných hmôt. Spôsobená škoda sa podľa generálneho riaditeľa firmy Čepro Jana Duspěvu odhadhuje na 50 až 70 miliónov českých korún (1,95 milióna – 2,73 milióna eur).

Dym z požiaru bolo vidieť až zo Zlína vzdialeného približne 30 kilometrov.

Ľuďom podľa miestnych predstaviteľov nehrozilo bezprostredné nebezpečenstvo, ale obyvatelia boli vyzvaní, aby nevetrali.

Firma Čepro začala štyri obrie nádrže v Loukove prevádzkovať v roku 2011. Nádrže vtedy zdvojnásbili skladovaciu kapacitu areálu. Umožnili navýšenie štátnych rezerv pohonných hmôt na 120 dní, informoval portál Tn.cz

#Česko #požiar
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku