Belgická kráľovná matka utrpela cievnu mozgovú príhodu

26.09.2018 14:19
Belgicko kráľovská rodina Paola Albert II.
Belgická kráľovná Paola a kráľ Albert II. Autor: ,

Belgická kráľovná matka Paola utrpela v noci na stredu cievnu mozgovú príhodu. Stalo sa tak počas jej pobytu v Benátkach. Televízna stanica RTBF informovala, že 81-ročnú matku belgického kráľa Filipa v stredu popoludní letecky prepravia do Belgicka. Lietadlo pristane na vojenskej leteckej základni Melsbroek pri Bruseli.

Taliansky denník Corriere della Serra informoval, že kráľovná matka sa v osudnú noc nachádzala na kráľovskej jachte pri brehoch Benátok.

Bruselský kráľovský palác vydal v stredu dopoludnia vyhlásenie, v ktorom ubezpečil, že „situácia je pod kontrolou“ a život kráľovnej matky nie je ohrozený. Ďalšie vyhlásenie kráľovského paláca sa očakáva v priebehu dňa. Belgické médiá pripomenuli, že kráľovná matka Paola mala problémy so zdravím aj po minulé roky: pred tromi rokmi ju – takisto v Taliansku – postihla náhla nevoľnosť a lekári jej pre nepravidelný srdcový rytmus nariadili úplný pokoj na lôžku. V decembri 2016 si zasa pri páde zlomila chrbticu. Trápi ju aj osteoporóza.

Kráľovná matka Paola sa narodila 11. septembra 1937 v Taliansku ako princezná Paola Ruffo di Calabria. Jej manželom je Albert II., ktorý vládol v rokoch 1993–2013, kým neabdikoval v prospech svojho najstaršieho syna Philippeho.

#Belgicko #Albert II. #Kráľovná
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku