V Mikronézii sa lietadlo zrútilo do lagúny, pasažieri i posádka nehodu prežili

Všetkých 47 pasažierov a členov posádky z lietadla Boeing 737-800, ktoré sa v piatok pred pristátím na letisku v Mikronézii zrútilo do mora, sa flotile malých lodí podarilo zachrániť. S odvolaním sa na predstaviteľov letiska o tom informuje agentúra Reuters.

28.09.2018 07:28
MICRONESIA-CRASH/ Foto: ,
Do lagúny pri medzinárodnom letisku Chuuk International Airport v Mikronézii spadlo lietadlo, ktoré minulo pristávaciu dráhu.
debata (2)

Lietadlo sa zrútilo do lagúny obklopujúcej tento ostrovný štát v Tichom oceáne po jednej hodine nadránom SELČ. Všetkých 35 pasažierov i 12 členov posádky po evakuácii z čiastočne potopeného stroja hospitalizovali, informácie o vážnejších zraneniach však neboli bezprostredne zná­me.

K nehode podľa spravodajského servera Sky News došlo po tom, čo stroj spoločnosti Air Nuigini z Papuy-Novej Guiney pri pristávaní minul dráhu na mikronézskom medzinárodnom letisku Chuuk. Presná príčina incidentu sa vyšetruje.

Na fotografiách, ktoré kolovali na sociálnych sieťach, bolo vidieť lietadlo v plytkej vode bezprostredne pri pobreží. Lietadlo smerovalo z mikronézskeho ostrova Pohnpei do Port Moresby, hlavného mesta Papuy-Novej Guiney, s jednou zastávkou na mikronézskom ostrove Weno, píše Sky News.

Mikronézia sa nachádza v Pacifiku severne od Austrálie a východne od Filipín.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Boeing #Mikronézia