Indonézia: Počet mŕtvych po zemetraseniach a cunami stúpol na 384

Na 384 mŕtvych stúpol počet mŕtvych na indonézskom ostrove Sulawesi, ktorý zasiahli v piatok silné zemetrasenia a vlny cunami. Informovala o tom v sobotu agentúra AP s odvolaním sa na indonézsky úrad civilnej ochrany.

29.09.2018 07:46 , aktualizované: 09:40
Sulawesi, indonézia, zemetrasenie Foto: ,
Na 384 mŕtvych stúpol počet mŕtvych na indonézskom ostrove Sulawesi, ktorý zasiahli v piatok silné zemetrasenia a vlny cunami.
debata

Ešte skôr v sobotu úrady uvádzali najmenej 48 mŕtvych a viac než 350 zranených. Hovorca úradu civilnej ochrany Sutopo Purwo Nugroho ale poznamenal, že počet obetí bude ešte zrejme stúpať.

Vlny cunami po jednom z piatkových zemetrasení, ktorého magnitúda dosiahla hodnotu 7,5, napáchali škody v mestách Palu a Donggala, ako aj vo viacerých osadách v strednej časti Sulawesi.

V Palu sa zrútil veľký most cez rieku, zatiaľ čo mohutná vlna strhla so sebou viacero domov a spôsobila rozsiahle škody na miestnom nákupnom stredisku i mešite. Mnohí obyvatelia podľahli panike. Výpadky v energetických a telekomunikačných sieťach spôsobujú ťažkosti pri pátracích a záchranných prácach.

Americká geologická služba USGS informovala, že zemetrasenie s magnitúdou 7,5 zaznamenali v hĺbke desiatich kilometrov, pričom jeho epicentrum bolo zhruba 56 kilometrov od mesta Donggala v strednej časti Sulawesi. Po tomto zemetrasení indonézske úrady vydali varovanie pred vlnami cunami, ktoré sa týkalo obyvateľov provincií v strednej i západnej časti ostrova. Tú istú oblasť predtým postihlo aj zemetrasenie s magnitúdou 6,1.

debata chyba
Viac na túto tému: #zemetrasenie #indonézia #cunami #Sulawesi