Skripaľova neter sa chce stretnúť s údajnými páchateľmi pokusu o otravu

Neter bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa sa chce stretnúť s ruskými občanmi Alexandrom Petrovom a Ruslanom Boširovom, ktorých Londýn obviňuje zo spáchania pokusu o otravu Skripaľa a jeho dcéry Julije začiatkom marca tohto roku. Informoval o tom v stredu ruský denník Izvestija.

03.10.2018 11:53
Alexandr Petrov a Ruslan Boširov Foto: ,
Alexandr Petrov a Ruslan Boširov - Rusi, ktorí sú podľa Británie podozriví z otravy ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry.
debata (91)

Viktorija Skripaľová podľa denníka neverí vo vinu dvojice a domnieva sa, že jej stretnutie s nimi by ju mohlo dokázať.

V rozhovore Skripaľová ďalej uviedla, že sa s oboma Rusmi nevidela a nie je s nimi v kontakte. Uviedla však, že o stretnutie má záujem a je pripravená stretnúť sa s nimi.

„Chcem sa im pozrieť do očí a ubezpečiť sa o ich nevine. Zatiaľ musím veriť len ich slovám, ale po stretnutí sa všetko vyjasní. Dôkazy o ich zapletení do incidentu nie sú – veď doma u Skripaľovcov neboli kamery,“ vyhlásila Skripaľová.

Domnieva sa tiež, že Boširov a Petrov by mali mať právo dokázať svoju nevinu. Podľa nej ich Británia označila za „travičov“ dvoch občanov Ruska, pričom však Moskve nedala možnosť oboznámiť sa s postupom vyšetrovania kauzy.

„Teraz to vyzerá tak, že (Petrov a Boširov) sú vinní, Rusko je zlé a vy všetko preverte,“ sumarizovala Skripaľová.

V rozhovore vyjadrila nádej, že jej príbuzní sa čoskoro vrátia do Ruska a nebude potrebné, aby za nimi cestovali do Británie. V tejto súvislosti vyslovila obavy, že ak by aj príbuzní z Ruska do Británie odcestovali, britské úrady by ich k Sergejovi a Juliji nepustili.

Oboch mužov Londýn prednedávnom označil za páchateľov pokusu o otrávenie Skripaľovcov. Británia okrem toho deklarovala, že obaja muži sú agentmi ruskej vojenskej rozviedky GRU. Neskôr sa v médiách objavili výsledky vyšetrovania investigatívnych novinárov, ktorí odhalili, že Boširov je v skutočnosti Hrdinom Ruska a plukovníkom GRU Anatolijom Čepigom.

91 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Rusko #kauza Skripaľ
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy