Na Sulawesi ukončia pátranie po obetiach zemetrasenia

11.10.2018 10:58
indonézia, zemetrasenie, sulawesi
Z trosiek a bahna sa snažili vyslobodiť všetkých nezvestných po cunami a zemetrasení na Sulawesi. Autor: ,

V Indonézii ukončia vo štvrtok pátranie po obetiach, ktoré zostali pochované na ostrove Sulawesi, ktorý pred takmer dvoma týždňami zasiahlo zemetrasenie a vlny cunami. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na príslušné indonézske úrady.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,5 a následná vlna cunami zničili 28. septembra mesto Palu a okolité obce v indonézskej provincii Stredné Sulawesi.

Úrady uviedli, že ukončenie oficiálnych pátracích a záchranných snáh budú sprevádzať hromadné modlitby v dedinách ako Balaroa a Petobo. Tie pohltila skvapalnená mokrá pôda, ktorej uvoľnenie spôsobilo zemetrasenie.

Dobrovoľníci a príbuzní nezvestných osôb môžu naďalej z vlastnej iniciatívy pokračovať v pátraní. V postihnutej oblasti zároveň pokračujú operácie na podporu desaťtisícov ľudí, ktorí v dôsledku tohto nešťastia prišli o svoje domy.

Počet obetí ničivého zemetrasenia a vlny cunami na ostrove Sulawesi sa v stredu zvýšil na 2065. Podľa úradov je stále nezvestných 680 osôb. Upozornili však, že obetí môže byť až niekoľko tisíc, keďže z povrchu zmizli stovky domov.

#indonézia #Sulawesi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
21,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk