Španieli zachránili vyše 500 migrantov, jedno dieťa zomrelo

Jedno dieťa zahynulo po tom, ako sa v Stredozemnom mori potopil malý čln, v ktorom sa viezlo ďalších 55 migrantov. Napriek úsiliu záchranárov sa dieťa nepodarilo oživiť, informovala španielska námorná záchranná služba.

28.10.2018 14:45
španielsko, utečenci, migranti Foto: ,
Migranti vystupujú z lode v prístave San Roque na juhu Španielska.
debata (8)

Príslušníci záchrannej služby vytiahli v sobotu z potápajúceho sa gumeného člna 56 migrantov, ktorých spozorovali východne od Gibraltárskeho prielivu. Záchranári zachránili 55 mužov, žien a detí, ale jedno dieťa sa im na mieste nepodarilo oživiť.

V sobotu španielska námorná záchranná služba zachránila 520 ľudí, ktorí sa snažili na člnoch preplávať z Afriky do Európy cez Stredozemné more. Ďalšia loď so 70 migrantmi dorazila ku Kanárskym ostrovom v Atlantickom oceáne.

Španielsko tento rok zaznamenalo prudký nárast počtu migrantov. Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v utorok uviedla, že tento rok prišlo do Španielska západnou stredomorskou trasou vyše 45 000 mužov, žien a detí.

Organizácia Spojených národov oznámila, že pri pokuse dostať sa do Európy po mori zahynulo v roku 2018 už vyše 1960 migrantov.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #utečenci