Lukašenko: Bielorusko bude potrebovať rakety, ak NATO bude ďalej zastrašovať

Bielorusko bude potrebovať nové zbrane, ak NATO bude pokračovať v rozširovaní smerom na východ v jeho susedstve, naznačil v utorok pri stretnutí s americkými analytikmi v Minsku najvyšší predstaviteľ postsovietskej republiky Alexander Lukašenko.

06.11.2018 18:58
Bielorusko, Lukašenko Foto: ,
Záber z vojenskej prehliadky v Minsku. Na snímke bieloruský prezident Lukašenko. (v popredí vpravo)
debata (57)

Vyplýva to zo správ svetových tlačových agentúr.

„Ak NATO bude pokračovať v našom zastrašovaní budovaním (vojenských) základní v Poľsku alebo iným spôsobom, Bielorusko bude potrebovať efektívnejšie zbrane, osobitne rakety,“ vyhlásil pri tejto príležitosti podľa tamojšej agentúry BelTA bieloruský prezident. Súčasne poznamenal, že priemyslom potrebným na výrobu rakiet už krajina disponuje a prítomných ubezpečil, že Bielorusko pracuje na vývoji „veľmi precíznych“ balistických rakiet.

„Sme presvedčení, že bezpečnosť celého (európskeho) kontinentu závisí od jednoty krajín regiónu a od miery zachovania vojenskej a politickej úlohy USA v európskych otázkach,“ povedal najvyšší bieloruský predstaviteľ, podľa slov ktorého má vojenská doktrína jeho krajiny výlučne obranný charakter.

Lukašenko osobne nevidí dôvod na to, aby ktorákoľvek krajina, hoci aj Ruská federácia, zriaďovala vojenské základne na území Bieloruska.

57 debata chyba
Viac na túto tému: #NATO #bielorusko #Alexandr Lukašenko