Ukrajinský exprezident Janukovyč bol hospitalizovaný v Moskve

18.11.2018 10:34
Viktor Janukovyč
Ukrajinský exprezident Viktor Janukovyč. Autor:

V moskovskej úrazovej nemocnici bol so závažným zranením chrbtice hospitalizovaný bývalý ukrajinský prezident Viktor Janukovyč, ktorý do Ruska s pomocou Kremľa utiekol po prevrate v Kyjeve v roku 2014. Oznámila to dnes ruská agentúra RIA Novosti. Lekári Janukovyča umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti, potom bol prevezený na súkromnú kliniku.

Bývalý ukrajinský prezident si zranenie údajne privodil pri tenise v športovom areáli neďaleko Moskvy. Časť nemocnice, kde bol hospitalizovaný, bola podľa ruských médií nepriedušne uzavretá a strážili ju neznámi civilisti. O aktuálnom Janukovyčovom zdravotnom stave nie sú žiadne informácie.

Proruskú vládu bývalého prezidenta zvrhli vo februári 2014 demonštranti v Kyjeve na pozadí dramatických stretov, pri ktorých v centre mesta zahynulo okolo stovky ľudí. Janukovyča ruská tajná služba na pokyn ruského vodcu Vladimira Putina tajne prepravila na Krym, ktorý krátko nato Moskva anektovala. Odvtedy exprezident žije v ruskom exile.

Nový ukrajinský režim Janukovyča obviňuje z velezrady a zneužitia moci, v prípade odsúdenia by mu hrozilo 15 rokov väzenia. Politik previnenie popiera.

#Rusko #Viktor Janukovyč #Ukrajina
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku