Babiš vypovedal v kauze zavlečenia juniora na polícii

26.11.2018 13:35

Český premiér Andrej Babiš bol vypovedať na polícii v kauze údajného zavlečenia svojho syna na Ruskom anektovaný ukrajinský polostrov Krym. Informoval o tom spravodajský server iRozhlas.cz.

Na Obvodné riaditeľstvo polície Praha 1 dorazil krátko pred 08.00 h a zdržal sa tam necelé dve hodiny, ako zistil iRozhlas.cz. Kriminalisti prípad vyšetrujú pre podozrenie z trestného činu zavlečenia.

Babiš bol na polícii podať vysvetlenie, čo avizoval už minulý týždeň. „Dostal som, vypovedať pôjdem na budúci týždeň,“ reagoval premiér na otázku servera Blesk.cz, či dostal od vyšetrovateľov predvolanie.

Vypovedal dve hodiny

Ako presne vypovedal, jasné nie je. Babiš na policajné riaditeľstvo nešiel hlavným vchodom, nechal sa zaviezť do dvora priľahlého komplexu budov, kam verejnosť nemala prístup. Na policajnom riaditeľstve strávil český premiér necelé dve hodiny a budovu opustil krátko pred 10.00 h. Nastúpil priamo do pripraveného auta a odišiel.

Redakcia iRozhlas.cz ho oslovila aspoň prostredníctvom cez SMS – na zaslané otázky bezprostredne nereagoval.

Server Seznam Zprávy odvysielal pred časom reportáž s Andrejom Babišom mladším. Ten v nej obvinil spolupracovníkov svojho otca, že ho proti jeho vôli zadržiavali na Kryme, a to pre kauzu okolo rekreačnej farmy Čapí hnízdo, v ktorej otec aj syn čelia obvineniu z dotačného podvodu.

Premiér podľa Babiša mladšieho chcel, aby práve pre túto kauzu opustil Česko. Premiér synove slová popiera a tvrdí, že jeho potomok trpí schizofréniou, musí sa liečiť a byť pod dohľadom.

#Česko #Andrej Babiš #Čapí hnízdo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku