Pápež v posolstve politickým lídrom: Neobviňujte migrantov zo všetkého zlého

Pápež František odsúdil v utorok nacionalistických lídrov, ktorí obviňujú migrantov z problémov svojich krajín, ale sami pritom živia nedôveru v spoločnosti prostredníctvom nečestného zisku či xenofóbnej a rasistickej politiky.

18.12.2018 14:43
Vatican Pope Foto: ,
Súčasný pápež František
debata (31)

Pápež sa tak vyjadril v posolstve k Svetovému dňu pokoja pripadajúceho na 1. január, v ktorom sa tento rok zameral na potrebu podpory mieru v politike. Informovali o tom agentúry AP a Reuters.

„Politické prejavy, ktoré majú tendenciu obviňovať migrantov zo všetkého zlého a chudobných ľudí zbavovať nádeje, sú neprijateľné“, zdôraznil najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi. Vo svojom posolstve však nemenoval žiadnu konkrétnu krajinu alebo čelných predstaviteľov, všíma si Reuters. Podľa pápeža nacionalizmus predstavuje hrozbu pre mier, pretože ničí dôveru v globalizova­ný svet.

Ďalším porušením mieru je podľa pápeža šírenie zbraní a teroru, ktoré sú použité proti nevinným a zraniteľným, a tí sú nútení kvôli bezpečnosti opustiť svoje domovy.

Pápež v posolstve taktiež odsúdil „zoznam“ zlozvykov politikov, ktorí oslabujú skutočnú demokraciu. K nim podľa neho patria zneužívanie verejných prostriedkov, nečestný zisk, xenofóbia, rasizmus, nedostatok záujmu o životné prostredie a plienenie prírodných zdrojov.

31 debata chyba
Viac na túto tému: #pápež František #migrácia #xenofóbia