Toto vyjadrenie prišlo iba deň po tom, ako britský mediálny regulačný úrad Ofcom obvinil ruskú televíznu stanicu Russia Today (RT) zo zaujatosti. Informovala o tom agentúra DPA.
Iniciatívu Roskomnadzoru privítalo podľa slov svojej hovorkyne Marije Zacharovovej aj ruské ministerstvo zahraničných vecí. „Zasahovanie britskej vlády do činnosti ruských médií a neustála propagandistická kampaň namierená proti RT, ako aj pokusy diskreditovať našich novinárov nám nedali inú možnosť než pristúpiť k recipročným opatreniam“, uviedla na sociálnej sieti Facebook Zacharovová.
Britský mediálny regulačný úrad Ofcom vo štvrtok obvinil televíznu stanicu RT z „neschopnosti zachovať nezaujatosť“ počas niekoľkých relácií vysielaných v marci a apríli. Tie sa mali týkať informovania v prípade otravy bývalého dvojitého ruského špióna Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije. Predstavitelia Ofcomu v tejto súvislosti uviedli, že ruskej televízii momentálne hrozí nie len pokuta, ale aj odobratie licencie.