Na bezpečnosť vo Francúzsku dohliadne vyše 147 000 policajtov a vojakov

31.12.2018 08:25
paríž, oslava, pád bastily
Archívna snímka. Autor:

Francúzsko rozmiestni po celej krajine viac ako 147 000 členov bezpečnostných síl, ktorí budú dohliadať na oslavy príchodu Nového roka. Francúzske ministerstvo vnútra uviedlo, že masívne bezpečnostné opatrenia sú potrebné pre vysokú hrozbu terorizmu a obavám z neohlásených protestov. K verejnej veselici sa totiž pokúsia pripojiť aj tzv. Žlté vesty, napísala agentúra AP.

Mimoriadne bezpečnostné opatrenia vo Francúzsku sa zamerajú na obľúbené miesta pre zhromažďovanie ľudí, verejnú dopravu, cesty a nákupné centrá, dodalo ministerstvo.

Parížska polícia sa chystá vytvoriť bezpečnostnú bariéru okolo triedy Champs-Elysées, teda miesta, kde sa každoročne konajú oslavy príchodu Nového roka. Na mieste sa očakáva aj ďalšie zhromaždenie hnutia žltých viest. Doteraz protesty hnutia proti daňovej a sociálnej politike francúzskej vlády sprevádzali strety s políciou a výtržnosti.

Pri oslavách príchodu roka 2018 bolo vo Francúzsku zapálených viac ako 1 000 áut a boli zaznamenané aj ďalšie výtržnosti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#terorizmus #bezpečnosť #Francúzsko #Žlté vesty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku