Lajčák po Ukrajine odcestoval do Podnesterska

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák odcestoval na trojdňovú návštevu Moldavska, v rámci ktorej navštívi aj moldavský odštiepenecký región Podnestersko.

17.01.2019 10:55
lajčák Foto: ,
Miroslav Lajčák v Kyjeve.
debata (18)

Ide v poradí o druhú cestu ministra Lajčáka z pozície úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu (OBSE) do týchto regiónov zmrazených konfliktov.

Lajčák má v piatok v Kišiňove rokovať so svojím moldavským rezortným partnerom Tudorom Ulianovschým a predsedom vlády Pavlom Filipom. V programe svojej cesty má aj stretnutie s prezidentom Igorom Dodonom, ako aj s lídrami hlavných politických strán z vládnej koalície i opozície.

V sprievode predstaviteľov misie OBSE v Moldavsku navštívi minister Lajčák Podnestersko. Rokovať bude s tamojším lídrom Vadimom Krasnoseľským a hlavným vyjednávačom a predstaviteľom Podnesterska vo formáte 5+2 Vitalijom Ignatievom.

Na záver návštevy absolvuje rozhovor s vedúcim medzinárodnej pozorovateľskej misie ODIHR/OBSE pre nadchádzajúce februárové parlamentné voľby v Moldavsku a stretnutie s rezidentnými veľvyslancami formátu 5+2 v Moldavsku.

Ešte pred príchodom do Kišiňova šéf diplomacie SR vystúpi vo štvrtok v lichtenštajnskom meste Schaan ako hlavný rečník na konferencii Lichtenštajnský dialóg pre rozvoj.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Moldavsko #Miroslav Lajčák #OBSE #Podnestersko