Španielski taxikári protestujú proti aplikáciám v oblasti prepravných služieb

Stovky taxikárov v Barcelone a v Madride pokračovali v pondelok v protestoch a žiadali prísnejšie pravidlá pre spoločnosti, ktoré v oblasti služieb prepravy osôb prevádzkujú mobilné aplikácie. Informovala o tom agentúra AP.

21.01.2019 14:54
uber, cabify, taxík Foto:
Taxikári sa zhromaždili pred regionálnym parlamentom v španielskej Barcelone na protest proti prepravným aplikáciám ako Uber či Cabify.
debata

Španielski taxikári sa sťažujú, že vodiči konkurenčných aplikácií majú nespravodlivú výhodu, pretože pre nich neplatia tie isté pravidlá a poplatky.

Taxikári v hlavnom meste Madrid začali protest s neurčitou dĺžkou trvania v pondelok skoro ráno. Ich zástupcovia po stretnutí s predstaviteľmi vedenia mesta povedali, že spor sa nepodarilo vyriešiť a protesty budú pokračovať.

Protesty v Barcelone sa začali v piatok po tom, ako taxikári odmietli návrh katalánskej vlády ohľadom obmedzení pre vodičov týchto služieb, uviedol na svojom webovom portáli denník El Periódico de Catalunya.

Vodiči taxíkov v Barcelone v pondelok demonštrovali pred budovou katalánskeho regionálneho parlamentu a skomplikovali dopravu v centre mesta.

debata chyba
Viac na túto tému: #barcelona #protest #taxikári
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy