Španielski taxikári protestujú proti aplikáciám v oblasti prepravných služieb

21.01.2019 14:54
uber, cabify, taxík
Taxikári sa zhromaždili pred regionálnym parlamentom v španielskej Barcelone na protest proti prepravným aplikáciám ako Uber či Cabify. Autor:

Stovky taxikárov v Barcelone a v Madride pokračovali v pondelok v protestoch a žiadali prísnejšie pravidlá pre spoločnosti, ktoré v oblasti služieb prepravy osôb prevádzkujú mobilné aplikácie. Informovala o tom agentúra AP.

Španielski taxikári sa sťažujú, že vodiči konkurenčných aplikácií majú nespravodlivú výhodu, pretože pre nich neplatia tie isté pravidlá a poplatky.

Taxikári v hlavnom meste Madrid začali protest s neurčitou dĺžkou trvania v pondelok skoro ráno. Ich zástupcovia po stretnutí s predstaviteľmi vedenia mesta povedali, že spor sa nepodarilo vyriešiť a protesty budú pokračovať.

Protesty v Barcelone sa začali v piatok po tom, ako taxikári odmietli návrh katalánskej vlády ohľadom obmedzení pre vodičov týchto služieb, uviedol na svojom webovom portáli denník El Periódico de Catalunya.

Vodiči taxíkov v Barcelone v pondelok demonštrovali pred budovou katalánskeho regionálneho parlamentu a skomplikovali dopravu v centre mesta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#barcelona #protest #taxikári
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku