Sneženie spôsobuje problémy v cestnej doprave po celom Maďarsku

Sneženie, ktoré sa nadránom rozšírilo na takmer celé územie Maďarska, spôsobuje problémy v cestnej doprave. Podľa spravodajského servera Infostart.hu premávka vozidiel značne spomalila, na cestách zaznamenali viaceré nehody.

23.01.2019 11:42
debata

Zápcha sa tvorí v južnom sektore budapeštianskeho diaľničného obchvatu M0. Spomalená je aj doprava na obchvate smerom na diaľnicu M5, vo východnom sektore sa vozidlá v okolí Maglódskej odbočky pohybujú krokom. Smerom k výjazdu na západnú diaľnicu M1 komplikuje premávku nehoda na 48. kilometri obchvatu M0.

Zápcha je na rýchlostnej ceste M2 medzi obcami Göd a Sződliget v oboch smeroch, vodiči musia rátať najmenej s polhodinovým zdržaním. Na diaľnici M3 je spomalená doprava v úseku medzi Mogyoródom a križovatkou s diaľničným obchvatom M0.

Nehody zaznamenali aj na diaľnici M5 v smere k srbským hraniciam, na diaľnici M6 smerom k Pécsu na 106. kilometri, kde sa zrazili dve nákladné autá.

Na mnohých miestach krajiny, najmä na juhu, sú diaľnice pokryté kašovitou vrstvou snehu. Pre sneženie treba rátať aj so zníženou viditeľnosťou, upozornil dopravný server Utinform.hu.

debata chyba
Viac na túto tému: #počasie #doprava #sneh #kalamita