Maďarsko neobetuje práva maďarských komunít v zahraničí, povedal Peter Szijjártó

Maďarsko ochráni práva maďarských komunít v zahraničí, vyhlásil v piatok v Budapešti v úvode plenárneho rokovania Fóra maďarských poslancov Karpatskej kotliny (KMKF) minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

08.03.2019 12:49
debata (87)

„Zahraničná politika Maďarska bude aj naďalej zotrvávať na postoji, že záujmy maďarských komunít neobetuje na žiadnom oltári geopolitických záujmov, a to ani napriek rôznym tlakom,“ citoval šéfa maďarskej diplomacie agentúra MTI.

Szijjártó Maďarom žijúcim vo svete odkázal, že sa môžu aj naďalej spoliehať na podporu maďarskej vlády. Dodal, že Maďarsko bude pokračovať v odpore voči Ukrajine na medzinárodnej scéne až dovtedy, kým Kyjev nevráti práva, ktoré parlamentnými rozhodnutiami v uplynulých rokoch odobral tam žijúcej maďarskej národnostnej menšine.

KMKF je fórum poslancov maďarského parlamentu, maďarských poslancov v Európskom parlamente i poslancov parlamentov maďarskej národnosti a samospráv z krajín susediacich s Maďarskom – vrátane Slovenska. Fórum vzniklo v decembri 2004. Poslanci sa stretávajú raz ročne.

87 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #komunita #Péter Szijjártó #zahraničná politika