Celebrity podplácali, aby dostali svoje deti na vysoké školy

, , 14.03.2019 18:07
Herečka Felicity Huffman a jej manžel William...
Herečka Felicity Huffman, ktorá podľa informácií tiež zaplatila za štúdium svojich detí Autor: ,

Približne 40 bohatých a slávnych Američanov sa znížilo k poskytovaniu úplatkov s cieľom zabezpečiť svojim potomkom štúdium na prestížnych univerzitách. Informovala o tom britská stanica BBC s odvolaním sa na súdne spisy. Korupciu zneužili tak, aby sa ich deti dostali na svetoznáme vysoké školy, ako sú Yale, Stanford alebo Georgetown.

Sieť podvodov riadil 36-ročný Mark Riddell. Je obvinený z toho, že získal testy na prijímačky, respektíve sa mu darilo meniť odpovede uchádzačov o štúdium. Spolupáchateľom bol 56-ročný William Singer. „Od roku 2011 do februára tohto roku upravovali odpovede na prijímačkách za 10-tisíc dolárov za jeden test,“ uviedla BBC jeden z príkladov, ako postupovali pri nezákonnom obohacovaní.

Ich kriminálne služby využili aj hollywoodske celebrity. Do škandálu sú zapletené napríklad dve herečky: Felicity Huffmanová, ktorá je známa zo seriálu Zúfalé manželky a Lori Loughlinová, ktorá si získala popularitu v sitcome Plný dom.

Výška požadovaných úplatkov sa zjavne odvíjala od renomé univerzity, kam rodičia chceli dostať svoje deti. BBC tvrdí, že Louglinová zaplatila až 500-tisíc dolárov, aby jej dve dcéry mohli študovať na prestížnej univerzite. Huffmanová zrejme na úvod dala 15-tisíc dolárov na fingované charitatívne účely, aby mohla vstúpiť do systému podvádzania.

„Títo rodičia sú katalógom bohatstva a výsad,“ podotkol právnik Andrew Lelling o pozadí škandálu. Rodičia z oblasti šoubiznisu a z bohatých podnikateľských kruhov dovedna za niekoľko rokov minuli na úplatky možno až 25 miliónov dolárov.

BBC uviedla ako príklad falšovania to, keď šéfka jednej firmy v Beverly Hills chcela mať syna na uznávanej univerzite. V teste pohorel, preto elektronicky poslala Riddellovi na jeho žiadosť rýchlo vzor synovho rukopisu. Riddell tak mohol napodobniť jeho písmo. Zamestnancovi univerzity, ktorý dohliadal na testy, dal 5-tisíc dolárov za to, že mu dal jeden čistý test, ktorý potom vyplnil.

#celebrity #korupcia #vysoké školy #Yale
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet farebné tulipány pure

Sweet farebné tulipány pure

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk