V Deň víťazstva majú žlté vesty zákaz vstupu na Champs-Élysées

07.05.2019 20:27
žlté vesty / protest /
Velenie parížskej polície uviedlo, že žlté vesty majú zákaz narušiť slávnostné obrady, ktoré sa 8. mája budú konať pri Víťaznom oblúku a na triede Champs-Élysées. Autor: ,

Aktivisti protivládneho hnutia žltých viest majú od polície zákaz vyskytovať sa v oblasti triedy Champs-Élysées, keď sa tam v stredu budú konať spomienkové podujatia pri príležitosti výročia konca druhej svetovej vojny.

Velenie parížskej polície uviedlo, že žlté vesty majú zákaz narušiť slávnostné obrady, ktoré sa 8. mája budú konať pri Víťaznom oblúku a na triede Champs-Élysées.

Očakáva sa, že počas osláv konca druhej svetovej vojny v Európe a porážky nacistického Nemecka francúzsky prezident Emmanuel Macron v sprievode čestnej stráže prejde po Champs-Élysées a položí veniec kvetov k Hrobu neznámeho vojaka nachádzajúcemu sa spolu s Večným ohňom pod Víťazným oblúkom.

Tento pamätník v uplynulých týždňoch prešiel renováciou po tom, ako ho počas jednej z demonštrácií žltých viest vlani v decembri poškodili maskovaní vandali.

Posprejovali vtedy múry i steny, tyčami a kladivami poškodili viacero sôch zo súsoší i basreliéfy a z malého múzea, ktoré sa v objekte nachádza, odcudzili vystavené memorabílie. Uhasili aj večný oheň. Podľa agentúry AFP vandali takto napáchali škody za 1,2 milióna eur.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Francúzsko #Žlté vesty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku