Arnolda Schwarzeneggera napadli počas podujatia v Juhoafrickej republike

18.05.2019 20:41
Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger. Autor: ,

Rakúsko-amerického herca a bývalého kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera v sobotu napadli počas športového podujatia v Juhoafrickej republike. Incident, ktorý zachytili na videu, sa stal na akcii Arnold Classic Africa, keď bol 71-ročný rodák z rakúskeho Thalu pri deťoch a nakrúcal sa s nimi.

Na videu možno vidieť, ako s k nemu rozbehne muž a vzápätí ho kopne, v dôsledku čoho herec spadol na ľudí pred ním. Páchateľa následne vzala ochranka, pričom viackrát kričal o pomoc.

Krátko po incidente sa Schwarzenegger už znova usmieval a podával s ruky s prítomnými ľuďmi, neskôr však odišiel v prítomnosti ochranky. Herec sa k udalosti neskôr vyjadril na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. „Ďakujem za vaše obavy, ale nie je sa čoho báť. Myslel som si, že ma len sotil dav, čo sa stáva často. Že ma kopli, som zistil, až keď som, ako vy všetci, videl video. Som len rád, že ten idiot neprerušil môj Snapchat,“ napísal v tweete Schwarzenegger spomínajúc populárnu mobilnú aplikáciu.

Zástupcovia podujatia na Twitteri z incidentu obvinili „poblázneného fanúšika“. Vo vyhlásení citovali organizátora Waynea Pricea, ktorý uviedol, že útočník bol „polícii známy“ pre podobné incidenty v minulosti a že Schwarzenegger je „v poriadku a v dobrej nálade“. Herec potvrdil, že nemá v úmysle muža obviniť a bude pokračovať v účasti na podujatí aj v nedeľu, uvádza sa v stanovisku.

Arnold Alois Schwarzenegger začínal ako kulturista a sedemkrát získal titul Mr. Olympia. Ako herec je známy najmä z akčnej sci-fi série Terminátor (1984, 1991, 2003, 2015), no diváci ho môžu poznať aj vďaka snímkam ako Barbar Conan (1982), Komando (1985), Predátor (1987), Dvojičky (1988), Total Recall (1990), Policajt zo škôlky (1990), Posledný akčný hrdina (1993), Junior (1994), Pravdivé lži (1994), Batman a Robin (1997) či dvoch filmov zo série Expendables (2012 a 2014). V rokoch 2003 až 2011 zastával post guvernéra Kalifornie a po dvoch volebných obdobiach sa opäť vrátil k hereckej kariére.

#napadnutie #Juhoafrická republika #Arnold Schwarzenegger
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku