Pri bombovom útoku na autobus v Egypte bolo zranených najmenej 16 osôb

19.05.2019 16:18, aktualizované: 18:44
egypt / autobus / bombový útok /
Poškodený autobus, ktorý sa stal terčom bombového útoku neďaleko pyramíd v egyptskej provincii Gíza, 19. mája 2019 Autor: ,

Najmenej 16 ľudí vrátane turistov utrpelo v nedeľu zranenia pri bombovom útoku na autobus neďaleko pyramíd v egyptskej provincii Gíza. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na egyptské úrady.

Väčšina zranených sú zahraniční turisti, uvádza na svojej webovej stránke agentúra Sky News a dodáva, že útok si zrejme nevyžiadal obete na životoch.

Medzi zranenými turistami pri nedeľnom bombovom útoku v Egypte by nemali byť Slováci. Povedal to riaditeľ tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Juraj Tomaga.

„Z informácií, ktoré máme k dispozícii, nevyplýva, že by medzi zranenými občanmi mali byť občania SR. Sme však v kontakte s miestnymi úradmi,“ skonštatoval s tým, že slovenským občanom odporúčajú, aby využívali registračný systém MZVaEZ.

Egyptské bezpečnostné jednotky zvádzajú v severnej časti polostrova Sinaj už celé roky boj s islamskými militantmi. Boje sa rozšírili aj do iných častí krajiny, kde sú útoky namierené aj na príslušníkov kresťanskej menšiny alebo turistov.

#Egypt #autobus #bombový útok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku