Zelenskyj v Bruseli vyzval EÚ na zosilnenie sankcií voči Rusku

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v stredu Európsku úniu na zosilnenie sankcií voči Rusku v čase pokračujúceho napätia v Donbase na východe Ukrajiny. Nový ukrajinský prezident Zelenskyj to povedal po rokovaní s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom, ktoré mal v rámci svojej prvej zahraničnej návštevy po nástupe do úradu v sídle Európskej únie a Severoatlantickej aliancie v Bruseli, píše agentúra AP.

05.06.2019 17:47
Volodymyr Zelenskyj, eu Foto: ,
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Bruseli vyzval EÚ na zosilnenie sankcií voči Rusku
debata (49)

Zelenskyj sa taktiež poďakoval eurobloku za jeho „neochvejnú podporu“ a vyzval na „posilnenie sankcií na dosiahnutie mieru na Ukrajine“.

Tusk uviedol, že tým, že si Zelenskyj za cieľ svojej prvej zahraničnej cesty vo funkcii prezidenta Ukrajiny zvolil sídlo EÚ a NATO, vysiela „silný a dôležitý signál“. Dodal, že EÚ je naďalej odhodlaná podporovať nezávislosť a územnú celistvosť Ukrajiny.

Nový ukrajinský prezident rokoval v Bruseli aj so šéfkou európskej diplomacie Federicou Mogheriniovou.

Zelenskyj absolvoval v utorok v Bruseli stretnutia s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom, s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom i poľským prezidentom Andrzejom Dudom.

49 debata chyba
Viac na túto tému: #EÚ #Rusko #Ukrajina #protiruské sankcie #Volodymyr Zelenskyj