Uganda potvrdila druhé úmrtie na ebolu

Uganda zaznamenala už druhý prípad úmrtia na vírus ebola od vypuknutia súčasnej epidémie v oblasti susedného Konga. Ide o 50-ročnú starú matku päťročného chlapca, ktorý ebole podľahol v stredu. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ugandské ministerstvo zdravotníctva.

13.06.2019 15:34
Kongo, ebola, černoch, zdravotník Foto: ,
V Kongu sa nakazilo ebolou za posledných desať mesiacov už 2 000 ľudí a približne dve tretiny z nich neprežili. So situáciou pomáhajú zdravotníci.
debata

Podľa tohto zdroja sa ebolou nakazila v Konžskej demokratickej republike (KDR) jedna rodina, ktorá následne prešla cez hranice do Ugandy. Prvou obeťou sa stal päťročný chlapec, ktorému ebolu diagnostikovali v západougandskom meste Kasese. Žena zomrela v noci na štvrtok, uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Nakazený je aj chlapčekov mladší trojročný brat.

Ministerstvo zdravotníctva KDR oznámilo, že celá rodina, ktorej členovia pochádzajú z KDR i Ugandy, súhlasila s návratom do Konga. Podstúpia tam liečbu a klinické testy. V súvislosti s tromi potvrdenými prípadmi na západe Ugandy Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zvolala na piatok krízové zasadnutie odborníkov.

V Ugande zaviedli prísne bezpečnostné opatrenia po tom, ako sa na východe susednej KDR nakazilo ebolou za posledných desať mesiacov už 2000 ľudí, pričom približne dve tretiny z nich chorobe podľahli.

debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Kongo #Uganda #ebola