Zrútenie budovy v Kambodži neprežilo sedem ľudí, 23 sa zranilo

V kambodžskom pobrežnom meste Sihanoukville sa v sobotu zrútila rozostavaná budova. Pri kolapse zomrelo sedem robotníkov a 23 ďalších utrpelo zranenia, uviedli úrady. Sedemposchodová stavba sa zrútila skoro ráno, príčina zatiaľ nie je známa.

22.06.2019 14:07 , aktualizované: 17:06
Kambodža / zrútenie budovy / Foto: ,
Trosky rozostavanej budovy, ktorá sa zrútila v kambodžskom turistickom prímorskom meste Sihanoukville v sobotu 22. júna 2019.
debata

Náčelník polície Thul Phorsda informoval, že sa na mieste koná záchranná operácia, aby zistili, či sa pod troskami nenachádzajú ešte nejakí robotníci. Bolo vidieť, ako záchranári pílami odstraňujú oceľové trámy a bagrami presúvajú kopy sutín inde. Podľa kambodžského ministerstva práce a odborného vzdelávania bolo v budove v čase nešťastia 30 robotníkov.

Minister informácií Khieu Kanharith na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook uviedol, že všetci robotníci boli Kambodžania, ktorí v nedokončenej stavbe prespávali.

Ministerstvo práce oznámilo, že budova sa zrútila okolo 04.00 h miestneho času a vtedy sa na mieste nachádzalo 30 robotníkov. Polícia a provinčné úrady však vyhlásili, že si nie sú istí, koľko ľudí na budove pracovalo.

Zachránený muž so svojou manželkou uviazli pod troskami na 12 hodín, potom ich záchranári našli. „Moja manželka a ja sme neustále volali o pomoc. Kričali sme a kričali, ale odpoveď neprišla. Už sme predpokladali, že pod sutinami zomrieme. Našťastie, záchranári ma našli včas,“ opísal situáciu Nhor Chandeun.

Yun Min, guvernér provincie Preah Sihanouk, tlačovej agentúre AP povedal, že budova patrí čínskemu investorovi a malo z nej byť kondomínium. Bol to jeden z mnohých čínskych projektov v meste. Budova bola zo 70 až 80 percent hotová.

Provinčné úrady vo vyhlásení informovali, že v rámci vyšetrovania kolapsu zadržali štyroch čínskych občanov zapojených do stavby budovy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Kambodža #zrútenie budovy