Zelenskyj navrhol Putinovi, aby sa stretli v Minsku

08.07.2019 12:45
Ukrajina / Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Autor: ,

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby sa stretli v hlavnom meste Bieloruska Minsku. Informovala o tom v pondelok agentúra Ukrinform.

„Chcel by som sa obrátiť na prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina. Treba rokovať? Treba! Poďme sa porozprávať o tom, kto je na Kryme a kto nie je v Donbase,“ vyzval Zelenskyj v pondelok vo svojom videoblogu na Facebooku.

Uviedol tiež, že je pripravený stretnúť sa s Putinom v „spoločnosti“ amerického prezidenta Donalda Trumpa, britskej premiérky Theresy Mayovej, nemeckej kancelárky Angely Merkelovej a francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

Ako miesto stretnutia Zelenskyj navrhol Minsk. „Myslím si, že Alexander Lukašenko nás v Minsku rád prijme,“ dodal Zelenskyj.

Posledných päť rokov ukrajinská armáda bojuje na východe Ukrajiny s proruskými separatistami, ktorí v tejto oblasti vyhlásili dve samozvané republiky Doneckú ľudovú republiku a Luhanskú ľudovú republiku. Zelenskyj, ktorý sa stal prezidentom pred dvoma mesiacmi, označil ukončenie tohto konfliktu za jednu zo svojich priorít.

#rokovania #Vladimir Putin #minsk #Alexandr Lukašenko #Volodymyr Zelenskyj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku