Ochrancovia zachránili kačky pred poľovníkmi, nezaobišlo sa to bez potýčky

, 18.07.2019 06:00

Azda bude mať príbeh kačiatok, ktoré mali skončiť ako obete poľovačiek, dobrý koniec. Pozrite si ich záchranu a konflikt oboch strán vo videu.

VIDEO: Akcia ochrancov zvierat na záchranu kačiek

V podstate je to ľahká poľovačka. Podnikavci z rakúskeho Burgenlandu dovezú z maďarských veľkochovov káčatká. Tie držia na brehoch rieky Litava v provizórnych ohradách. Neskôr však zvieratá slúžia ako terče pri poľovačkách.

Rakúskym aktivistom sa však podaril husársky kúsok, na sociálnej sieti o tom napísal o tom Martin Balluch, popredný rakúsky aktivista za práva zvierat, prezident Verein gegen Tierfabriken, Rakúskej asociácie proti živočíšnym továrňam).

S jeho dovolením vám z akcie ponúkame aj video. Aktivisti kačiatka, ktoré ešte nie sú schopné lietať, po kanáloch a rieke previedli až k maďarskej hranici. Cestou ich však prenasledovali aj ľudia, ktorí sa o malé tvory starali, dostali sa dokonca do potýčok.

Zdá sa však, že táto akcia sa podarila – kačiatka využili príležitosť a zmizli v poraste pri rieke – na maďarskej strane hranice.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poľovačky #ochrancovia zvierat #kačky #záchrana kačiatok #Martin Balluch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku