Muž v centre Brna strieľal z okna diabolkami, zasiahol troch ľudí

Z okna domu v centre Brna zasiahol strelec zo vzduchovky jedného muža a dve ženy. Nikto z postrelených neutrpel vážnejšie zranenia. Strážnici na základe výpovedí odhadli byt, z ktorého niekto diabolky vypálil. Prípadom sa už zaoberajú štátni policajti, informuje v utorok český portál iDNES.cz.

30.07.2019 13:24
debata (4)

Na policajnú hliadku sa v pondelok obrátil 78-ročný muž na Křídlovickej ulici v centre Brna. Keď odpočíval na betónovej zábrane pri okraji chodníka, dostal vraj zásah do chrbta. „Strážnici mu ošetrili drobnú krvavú ranu a hneď sa vydali k domu, odkiaľ muž začul výstrel,“ povedal hovorca brnianskej mestskej polície Jakub Ghanem.

Pri dome mestskí policajti zbadali 46-ročnú ženu, ktorá vystupovala z auta, držala sa za zadok a pokrikovala smerom k jednému z okien. „Hliadke podala zo zeme diabolku, ktorou ju niekto podľa jej slov zasiahol, keď stála chrbtom k domu. Žiadne zranenia ale, našťastie, neutrpela,“ opísal situáciu Ghanem.

Keď mestskí policajti hľadali byt, z ktorého strely vychádzali, oslovila ich ešte 55-ročná žena, ktorú údajne diabolka trafila už minulý týždeň. Prípad následne odovzdali štátnej polícii pre podozrenie z trestného činu. „Prípad riešime ako výtržníctvo neznámeho páchateľa,“ uviedol policajný hovorca David Chaloupka.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Brno #strelec #vzduchovka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy