Falošná princezná ukradla v Paríži klenoty za 1,6 milióna eur

Francúzska polícia vyšetruje neobvyklú krádež šperkov v hodnote 1,6 milióna eur, o ktoré prišlo jedno luxusné klenotníctvo v Paríži. Z činu podozrieva ženu, ktorá sa vydávala za princeznú zo Spojených arabských emirátov a ktorá diamantové ozdoby vymenila pod nosom klenotníka za kocky bujónu. Uviedla to dnes spravodajská stanica La Chaîne Info (LCI).

02.08.2019 16:40
debata (6)

Falošná princezná podľa LCI, ktorá sa odvoláva na zdroj blízky polícii, prišla do luxusného obchodu so šperkami na ulici Saint-Honoré v stredu večer ešte s jednou ženou. Kým o sebe tvrdila, že je členkou rodiny dubajského emira, jej spoločníčka sa vydávala za jej slúžku.

Žena si podľa LCI nechala hodinu predvádzať drahé šperky, pomocou ďalšieho komplica na telefóne pritom niekoľkokrát odviedla pozornosť predávajúceho a vzácnosti v etui nahradila kockami na prípravu vývaru. Zatvorenú krabičku si následne nechala odložiť do sejfu a klenotníka uistila, že si ju vyzdvihne nasledujúci deň, akonáhle dorazia na účet klenotníctva peniaze.

Keď sa na druhý deň peniaze na účte neobjavili, skontroloval klenotník etui a zistil, že namiesto šperkov s diamantmi sú v nich voňavé polievkové kocky.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #šperky #Paríž #princezná