Venezuelský prezident Maduro po amerických sankciách pozastavil rokovania s opozíciou

Vyslanci venezuelskej vlády sa nezúčastnia na ďalšom kole rokovaní s predstaviteľmi opozície na ostrove Barbados. Prezident Nicolás Maduro sa ich rozhodol neposlať na rozhovory po tom, ako Spojené štáty uvalili na Venezuelu nové sankcie. Informoval o tom v stredu minister informácií Jorge Rodríguez, píše agentúra AFP.

08.08.2019 06:30
debata (23)

Vládna delegácia sa mala vo štvrtok a v piatok na ostrove Barbados zúčastniť na novom kole Nórskom sprostredkovaných rozhovorov, uviedol na Twitteri Rodríguez.

Maduro „sa rozhodol neposlať venezuelskú delegáciu“ na rokovania so zástupcami vodcu opozície Juana Guaidóa „kvôli vážnej a brutálnej agresii“, ktorú „neustále… vykonáva Trumpova administratíva proti Venezuele“, uviedla podľa AFP vo vyhlásení venezuelská vláda.

„Dôvodom [odstúpenia] je vážna a brutálna agresia, ktorú Trumpova vláda proti Venezuele neustále a ľstivo robí,“ tvítoval podľa agentúry DPA minister Rodríguez.

Biely dom po tom, ako Trump v pondelok nariadil zmraziť všetok majetok venezuelskej vlády v Spojených štátoch, uviedol, že použije „každý vhodný nástroj“ na ukončenie Madurovej vlády vo Venezuele.

Spojené štáty majú vedúcu úlohu v diplomatickej kampani na podporu vodcu venezuelskej opozície a predsedu parlamentu Juana Guaidóa, ktorý sa vyhlásil v januári za dočasného prezidenta, čo následne uznalo približne 50 krajín sveta. Prezident Maduro má však naďalej silnú podporu zo strany Ruska a Číny.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #Venezuela #Nicolas Maduro