Nemecko chce zaviesť zákon o zákaze igelitových tašiek

11.08.2019 21:01
taška / plast /
Ilustračné foto. Autor: ,

Nemecko plánuje zaviesť zákon o zákaze igelitových tašiek, oznámila v nedeľu spolková ministerka životného prostredia Svenja Schulzeová.

„Moje ministerstvo pracuje na zákonnej úprave zákazu plastových tašiek,“ povedala pre nedeľník Bild am Sonntag Schulzeová, ktorá vo vláde konzervatívnej kancelárky Angely Merkelovej zastupuje sociálnych demokratov.

V akom časovom horizonte by mal byť uvedený zákaz zavedený, ministerka neuviedla. Tento krok by mal podľa nej prispieť k obmedzeniu množstva odpadu a používania plastov.

Od roku 2016 sa v Nemecku podarilo výrazne znížiť objem používaných plastov na základe dohody s predajcami, ktorí tak doposiaľ robili na báze dobrovoľnosti.

Podľa ministerky bolo toto opatrenie veľmi úspešné, avšak pozitívny trend je potrebné ešte „poistiť“ aj legislatívnym zákazom. Spolkový rezort životného prostredia chce podľa svojho hovorcu predložiť predmetný návrh zákona „v krátkom čase“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#životné prostredie #zákaz plastov #plastové tašky #Nemecko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku