Džihádisti sa po ofenzíve Asadových vojsk stiahli z Chán Šajchúnu

Džihádisti a s nimi spriaznení povstalci sa stiahli z kľúčovej oblasti v severozápadnej Sýrii po tom, ako vojská prezidenta Bašára Asada zintenzívnili na tomto povstalcami kontrolovanom území v provincii Idlib ofenzívu. Informovala o tom v utorok mimovládna organizácia Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (Syrian Observatory for Human Rights - SOHR) so sídlom v Británii.

20.08.2019 09:41
debata (13)

Protivládni bojovníci sa v noci na utorok a v utorok v skorých ranných hodinách odsunuli z Chán Šajchúnu a okolitého vidieka na juh od tohto strategického mesta, uviedlo SOHR.

Odsun protivládnych bojovníkov znamená, že turecké pozorovacie stanovište v meste Múrak je v obkľúčení provládnych síl, povedal pre AFP riaditeľ SOHR Rámí Abdal Rahmán. SOHR ešte v nedeľu informovala, že sily prezidenta Bašára Asada vstúpili do Chán Šajchúnu prvýkrát od roku 2014.

Cez Chán Šajchún na južnom okraji provincie Idlib prechádza dôležitá diaľnica spájajúca sýrske hlavné mesto Damask s mestom Aleppo ležiacim na severe Sýrie. Vládne sily vedú v tejto oblasti prudké boje s džihádistami a spriaznenými povstaleckými skupinami. Väčšinu provincie Idlib, ako aj časti susedných provincií Lázikíja, Hamá a Aleppo ovláda od januára aliancia radikálnych islamistických skupín Haját Tahrír aš-Šám.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #džihádisti #SOHR #Chán Šajchún
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy