Jaskyniari zomreli v poľských Tatrách na podchladenie

09.09.2019 23:20

Poľská prokuratúra uviedla, že dvaja jaskyniari, ktorí v auguste uviazli a zahynuli vo Veľkej snežnej jaskyni (Jaskinia Wielka Sniežna) v poľských Tatrách, zomreli na následky podchladenia. Informovala o tom v pondelok agentúra AP.

Podľa prokurátora Jana Ziemka z Noweho Targu pitva preukázala, že ich smrť bola zapríčinená hypotermiou, ktorú im spôsobil čas strávený v chladnej a vlhkej jaskyni.

Poľskí záchranári objavili a vyzdvihli ich telá koncom augusta. Obaja uviazli v hĺbke približne 500 metrov pod úrovňou vstupu do Veľkej snežnej jaskyne po náhlom zatopení jednej z chodieb v dôsledku intenzívnych dažďov.

Štyrom ďalším jaskyniarom sa podarilo z jaskyne uniknúť a následne upovedomiť záchranárov. Šance na prežitie neboli vysoké, keďže teplota v jaskyni sa pohybovala len okolo štyroch stupňov Celzia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tatry #Poľsko #jaskyňa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku