Trump Poliakom zrušil vízovú povinnosť pre cesty do USA

Americký prezident Donald Trump dnes podpísal zaradenie Poľska do programu bezvízového styku. Oznámil to dnes podľa agentúry Reuters sám šéf Bieleho domu. Poľsko bolo jednou z posledných krajín Európskej únie, ktorej občania musia naďalej žiadať o víza pre cesty do USA.

04.10.2019 17:45
debata (19)

Poľsko sa o bezvízový styk so Spojenými štátmi dlhodobo usilovalo a americkí predstavitelia v poslednom čase Varšave sľubovali, že zrušenie vízovej povinnosti sa blíži.

Trump už minulý mesiac prisľúbil, že Poľsku zaistí prístup do programu bezvízového styku amerického ministerstva zahraničia. Podobne sa vyjadril pred mesiacom vo Varšave tiež viceprezident Mike Pence.

Zaradenie do programu pre poľských občanov znamená, že pre obchodné alebo turistické cesty do USA v dĺžke do 90 dní nebudú odteraz potrebovať víza.

Poľsko patrí medzi najbližších spojencov USA v Európe. Pri júnovej návšteve poľského prezidenta Andrzeja Dudu v Bielom dome sa obe strany dohodli na posilnení americkej vojenskej posádky v Poľsku z terajších 4 500 na 5 500 vojakov. Varšava sa výmenou zaviazala, že náklady spojené s pobytom vojsk bude sama hradiť.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Poľsko #USA #vízová povinnosť #Donald Trump #bezvízový styk
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy