Johnson prirovnal Corbyna k Stalinovi

Britský premiér Boris Johnson prirovnal svojho hlavného rivala, lídra labouristov Jeremyho Corbyna, k sovietskemu diktátorovi Josifovi Stalinovi. Urobil tak v čase pred oficiálnym spustením predvolebnej kampane vládnej Konzervatívnej strany, informovala v stredu agentúra AP.

06.11.2019 12:00
Johnson - Corbyn Foto:
Britský premiér Boris Johnson (vľavo) a líder labouristov Jeremy Corbyn
debata (3)

Johnson uviedol v denníku The Daily Telegraph, že Corbynova Labouristická strana „zvýši dane tak bezohľadne“, že to zničí britskú prosperitu.

Konštatoval, že labouristickí lídri útočia na bohatých „s chuťou a pomstychtivosťou nevídanou odvtedy, ako Stalin prenasledoval kulakov“.

Britský parlament minulý týždeň schválil Johnsonov návrh, na základe ktorého sa 12. decembra v Británii uskutočnia predčasné voľby. Rozhodnutie bolo prijaté po tom, ako došlo k opätovnému odkladu brexitu z 31. októbra 2019 na 31. januára 2020.

K oficiálnemu rozpusteniu parlamentu došlo v noci na stredu a Johnson sa pri tejto príležitosti stretne s kráľovnou Alžbetou II. a neskôr ešte v tento deň odštartuje svojím prejavom predvolebnú kampaň konzervatívcov.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Josif Stalin #Jeremy Corbyn #Boris Johnson