Najmenej 14 ľudí zomrelo pri ostreľovaní a náletoch v sýrskej provincii Idlib

Najmenej 14 civilistov prišlo v utorok o život počas náletov a ostreľovania v severosýrskej provincii Idlib, ktorú kontroluje opozícia. S odvolaním sa na informácie od aktivistov to uviedla spravodajská stanica BBC.

18.12.2019 07:15
debata (18)

V dôsledku ostreľovania zomrelo v dome v dedine Badama šesť členov tej istej rodiny vrátane troch detí. Ďalší štyria Sýrčania prišli o život pri bombardovaní obce Maasaran.

Provincia Idlib je poslednou veľkou baštou pod kontrolou povstaleckých bojovníkov a džihádistov bojujúcich proti vláde sýrskeho prezidenta Bašára Asada. V provincii žijú asi tri milióny ľudí vrátane milióna detí. Žijú tam aj Sýrčania, ktorých vyhnala z domovov osemročná občianska vojna.

Rusko, Turecko a Irán uplynulú stredu prisľúbili, že budú spoločne koordinovať kroky zamerané na elimináciu militantov v provincii Idlib na severozápade Sýrie.

Účastníci rokovaní v kazašskej Astane vyjadrili znepokojenie z rastúcej prítomnosti teroristických skupín v Idlibe a zdôraznili nevyhnutnosť zaistenia pokoja zbraní priamo v teréne.

Rusko, Turecko a Irán — ako garanti tzv. astanského mierového procesu — v záverečnom vyhlásení prisľúbili prijatie konkrétnych opatrení na ochranu civilného obyvateľstva v provincii Idlib.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #nálety #Idlib