Po páde vrtuľníka na Havaji našli šesť tiel obetí

Pozostatky tiel šiestich ľudí boli nájdené v piatok na havajskom ostrove Kauai po páde vrtuľníka, ktorého cieľom bola prehliadka jednej z najodľahlejších pobrežných oblastí Havaja Na Pali.

28.12.2019 08:29
havaj hawai pátranie ostrov hliadka Foto: ,
Pozostatky tiel šiestich ľudí boli nájdené na havajskom ostrove Kauai po páde vrtuľníka.
debata

V tamojšej hornatej oblasti, pre ktorú sú typické horské kaňony, hlboké rokliny a obrovské vodopády, bol už predtým nájdený aj vrak vrtuľníka, informovala agentúra AP.

Ako v piatok uviedli americkí predstavitelia, nehodu podľa všetkého nikto neprežil a pátranie po poslednom členovi posádky bude pokračovať v sobotu ráno v závislosti od počasia. Pátranie totiž komplikovali strmý terén, slabá viditeľnosť, rozbúrené more a dážď. Telá obetí zatiaľ identifikované neboli. Ich rodinní príslušníci už o nešťastí medzičasom dostávajú informácie.

Pátranie po vrtuľníku, na ktorého palube sa nachádzalo okrem pilota šesť ľudí z dvoch rodín, sa začalo po tom, ako sa vo štvrtok večer v plánovanom čase nevrátil z výletu na pobrežie Na Pali. Výletná spoločnosť Safari Helicopters okolo 18.00 h miestneho času upovedomila pobrežnú hliadku s tým, že vrtuľník mešká zhruba 30 minút. Posledný kontakt pilot nadviazal približne o 16.40 h pri odlete z Waimea Canyon, ktorý sa nazýva aj Veľký kaňon Pacifiku.

debata chyba
Viac na túto tému: #Havaj #pád vrtuľníka