Maďarská opozícia kritizovala Orbána, že nehovorí o skutočných problémoch

10.01.2020 12:49
Viktor Orbán
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v úvode nového roka vystúpil na tlačovej konferencii pred zahraničnými novinármi, na ktorej hovoril o aktuálnych politických otázkach vo štvrtok 9. januára 2020 v Budapešti. Autor: ,

Maďarské opozičné strany ostro kritizovali štvrtkovú medzinárodnú tlačovú konferenciu predsedu vlády Viktora Orbána, ktorý podľa nich neodpovedá na skutočné otázky týkajúce sa maďarskej spoločnosti.

Podľa spravodajského servera Napi.hu Maďarská socialistická strana (MSZP) vytkla Orbánovi, že nehovorí o rozvoji zdravotníctva a vzdelávania, ale ani o udržateľnom environmentálnom rozvoji.

Zástupca predsedu parlamentnej frakcie socialistov Tamás Harangozó poznamenal, že Orbán nemá ani len predstavu o tom, ako ľudia žijú, keď hovorí o raste miezd.

V zdravotníctve je oveľa vážnejšia situácia, než ako ju premiér vykresľuje, tvrdí strana Dialóg (Párbeszéd). Tá spolu s ochranárskou stranou Politika môže byť iná (LMP) označili za vážnu chybu, že riešenie klimatickej situácie vidí Orbán a jeho vláda v dostavbe atómovej elektrárne.

Predseda parlamentnej frakcie Jobbiku Péter Jakab na vyjadrenia premiéra reagoval na Facebooku slovami: „Žije vo sne“.

Vláde blízky denník Magyar Nemzet ale uviedol, že opozičné médiá v tejto súvislosti nedokázali Orbánovi nič vytknúť. Podľa denníka lamentovali iba nad tým, že ministerský predseda bol súčasne nezvyčajne umiernený i extrémne radikálny. Prekvapilo ich, ako tvrdí Magyar Nemzet, že premiér bol aj sebakritický a nevyhýbal sa zodpovednosti. V súvislosti s prehrou v komunálnych voľbách dal podľa denníka Orbán jednoznačne najavo, že nie je možné vždy iba vyhrávať a že existencia opozície je podstatou demokracie.

.....

VIDEO: Spolupracujeme so Slovenskom, s Chorvátskom máme bratský vzťah…Pozrite si vystúpenie Viktora Orbána k výročiu Trianonskej zmluvy.

#Viktor Orbán #Maďarsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku