Po výbuchu novozélandskej sopky zomrela 18. osoba

Počet oficiálnych obetí výbuchu novozélandského ostrovného vulkánu White Island z decembra minulého roka stúpol na 18 po tom, ako svojim zraneniam podľahla ďalšia hospitalizovaná osoba. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na miestnu políciu.

13.01.2020 09:49
Sopka Nový Zéland Foto:
Výbuch sopky na Novom Zélande.
debata

V oficiálnom počte obetí nie sú zahrnuté dve osoby, ktoré sú stále nezvestné a ich telá sa zrejme nachádzajú v mori. Pátranie po nich stále pokračuje.

„Polícia môže potvrdiť, že v austrálskej nemocnici zomrela včera v noci v dôsledku svojich zranení spôsobených pri erupcii sopky White Island ďalšia osoba,“ uviedol zástupca komisára John Tims. Totožnosť obete úrady nezverejnili. Ide o druhú zranenú osobu, ktorá zomrela v austrálskej nemocnici.

V čase erupcie, 9. decembra, sa na ostrovnom vulkáne White Island alebo v jeho okolí nachádzalo 47 návštevníkov, prevažne turistov. Najväčšia skupina 24 ľudí bola z Austrálie, ďalší pochádzali zo Spojených štátov, Nového Zélandu, Nemecka, Číny, Británie a Malajzie.

V nemocniciach na Novom Zélande a v Austrálii naďalej zostáva niekoľko zranených ľudí, mnohí z nich utrpeli závažné popáleniny.

Lekári tvrdia, že na záchranu životov zranených doposiaľ použili štvrť milióna štvorcových centimetrov kože.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nový Zéland #sopka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy