Podľa predchádzajúcich správ rozhnevaní demonštranti zapaľovali v rôznych častiach metropoly budovy aj autá, hádzali do policajtov kamene a útočili na novinárov. Nepokoje si vyžiadali ďalších približne 150 zranených. Polícia proti demonštrantom použila granáty so slzotvorným plynom a dymovnice.
„Máme 15 pacientov v kritickom stave,“ povedal pre Reuters predstaviteľ jednej z veľkých nemocníc v Naí Dillí. Dodal, že v tomto zariadení zomrelo dosiaľ 19 zranených.
K nepokojom, ktoré zapríčinila kontroverzná legislatíva o občianstve, došlo v čase, keď bol v Indii na návšteve americký prezident Donald Trump, ktorý sa v utorok v Naí Dillí stretol s indickým premiérom Naréndrom Módím.
Protesty v hlavnom meste trvali od víkendu a podnietil ich sporný zákon, ktorý vstúpil do platnosti v januári a uľahčuje získanie občianstva imigrantom z Pakistanu, Afganistanu a Bangladéša. Kritici ho považujú za diskriminačný, pretože sa nevzťahuje na moslimov.
Minister žiada o nasadenie armády
Hlavný minister Naí Dillí Arvind Kedžrival požiadal v stredu indickú vládu, aby v hlavnom meste zaviedla zákaz vychádzania a nasadila armádu s cieľom ukončiť niekoľko dní trvajúce násilie s náboženským pozadím. Informovala o tom agentúra AFP.
„Celú noc som bol v kontakte s mnohými ľuďmi. Situácia je znepokojivá. Polícia, napriek všetkej svojej snahe, nie je schopná dostať situáciu pod kontrolu a obnoviť dôveru. V častiach mesta postihnutých nepokojmi by mal byť okamžite zavedený zákaz vychádzania a nasadená by mala byť armáda,“ uviedol Kedžrival na Twitteri s tým, že o podniknutie týchto krokov už vládu oficiálne požiadal.