Joe Biden kritizoval Trumpa v súvislosti s koronavírusom

Uchádzač o nomináciu Demokratickej strany do prezidentských volieb Joe Biden vo štvrtok žiadal rozsiahlu celoštátnu odpoveď na šírenie koronavírusu a povedal, že reakcia prezidenta Donalda Trumpa bola nedostačujúca, informovali agentúra AP a stanica ABC.

12.03.2020 20:57
debata

„Nanešťastie, tento vírus odhalil vážne nedostatky súčasnej administratívy,“ uviedol Biden. „Koronavírus nemá politické spojenie,“ povedal a dodal, že nákaza „nerozlišuje na základe pôvodu, rasy, rodu alebo poštového smerovacieho čísla“.

Ďalší uchádzač o demokratickú nomináciu senátor Bernie Sanders sa takisto plánuje vyjadriť v súvislosti s koronavírusom. Sedemdesiadse­demročný Biden má v súboji o demokratickú nomináciu pred o rok starším Sandersom náskok po tom, ako v utorok zvíťazil v minimálne štyroch zo šiestich primárok demokratov. Sanders zvíťazil v jednom štáte a hlasy štáte Washington sa stále prepočítavajú.

Obaja uchádzači zrušili verejné podujatia v období pred ďalšími primárkami, ktoré sú na pláne budúci utorok. Zdravotnícke úrady v krajine neodporúčajú organizovanie podujatí s veľkým počtom ľudí. Biden a Sanders sa stretnú v nedeľu v debate televíznej stanice CNN pred prázdnym hľadiskom.

debata chyba
Viac na túto tému: #USA #koronavírus