Izraelská tajná služba zatkla špióna údajne pracujúceho pre Irán

07.04.2020 21:41

Izraelská tajná služba Šin Bet v utorok oznámila, že zatkla izraelského občana, ktorý údajne vykonával špionáž pre Irán, informovala agentúra AP.

Muž bol podľa Šin Bet v spojení s iránskymi agentmi pôsobiacimi v zahraničí, ktorí mu poskytli finančné prostriedky, pokyny a šifrovacie zariadenie.

Podľa Šin Bet žiadali muža agenti o poskytnutie informácií o viacerých záležitostiach vrátane bezpečnostných a strategických miest v Izraeli, spôsoboch ako prehĺbiť rozpory v izraelskej spoločnosti, ďalej tiež o nábor izraelských Arabov, ktorí by pomáhali Iránu a páchali teroristické útoky proti rôznym cieľom v Izraeli v mene oslobodenia Palestíny.

Muža zatkli 16. marca počas spoločnej operácie Šin Bet a izraelskej polície. V utorok ho obžalovali zo spáchania vážnych trestných činov v oblasti bezpečnosti, uvádza na svojej webovej stránke denník Jerusalem Post.

Jeho zatknutie podľa Šin Ben poukazuje na úsilie Iránu „vykonávať špionážnu a teroristickú činnosť na území Izraela aj v období, keď svet čelí šíriacej sa epidémii koronavírusu“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#tajná služba #špión #Izrael #Irán
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku