Putin pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom vyzval občanov k jednote

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom položil kvety k Večnému ohňu pri Hrobe neznámeho vojaka v Moskve a občanov Ruska vyzval, aby držali spolu, informovala agentúra AFP.

09.05.2020 12:38
rusko putin Foto: ,
Ruský prezident Vladimir Putin pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom položil kvety k Večnému ohňu pri Hrobe neznámeho vojaka v Moskve, 9.5.2020.
debata (50)

„Vieme a pevne veríme, že keď sme spolu, tak sme neporaziteľní,“ povedal Putin.

Tradičná vojenská prehliadka na Červenom námestí v Moskve bola odložená pre pandémiu koronavírusu SARS-CoV-2, ktorým sa v Rusku do piatku nakazilo takmer 188 000 ľudí. Nad mestom však preleteli vojenské lietadlá a vrtuľníky.

„Naši veteráni bojovali o život proti smrti a my sa im vždy vyrovnáme v jednote a vytrvalosti,“ povedal Putin, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil obetu zo strany bývalého Sovietskeho zväzu počas druhej svetovej vojny.

Skončenie druhej svetovej vojny, od konca ktorej uplynulo tento rok 75 rokov, si jednotlivé štáty pripomínajú 8. mája ako Deň víťazstva nad fašizmom.

V Rusku a v niektorých ďalších krajinách bývalého Sovietskeho zväzu si porážku nacistického Nemecka pripomínajú o deň neskôr, 9. mája, ako Deň víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne.

50 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #Vladimir Putin #Deň víťazstva nad fašizmom