Výbuch v chemickej továrni pri Benátkach si vyžiadal najmenej jednu obeť

Chemickou továrňou v priemyselnej zóne v blízkosti talianskeho mesta Benátky v piatok otriasol výbuch a následne v nej vypukol požiar.

15.05.2020 17:32
talinasko továreň výbuch Foto: ,
Hustý dym stúpa po výbuchu v chemickej továrni, ktorá sa nachádza v priemyselnej zóne Porto Marghera, vzdialenej len niekoľko kilometrov od historického centra Benátok. 15. máj 2020.
debata

Vzhľadom na riziko, že pri ňom mohlo dôjsť k úniku chemických látok do ovzdušia, miestne úrady obyvateľom mesta nariadili, aby sa zdržiavali vnútri a zavreli okná a dvere. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa denníka Corriere del Veneto bol pri výbuchu zranený jeden zamestnanec chemickej továrne, ktorá sa nachádza v priemyselnej zóne Porto Marghera, vzdialenej len niekoľko kilometrov od historického centra Benátok. Agentúra DPA medzičasom informovala o dvoch zranených.

Agentúra Reuters dodala, že na miesto výbuchu a požiaru boli vyslané sanitky a hasičské vozidlá. Televízne spoločnosti priniesli videozáznam z miesta havárie, nad ktorým sa vznášali oblaky čierneho dymu viditeľné zo vzdialenosti niekoľkých kilometrov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #výbuch #Benátky #požiar #továreň #chemická továreň
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy