Vnútorné Mongolsko potvrdilo výskyt bubonického moru

06.07.2020 16:47

Čínske úrady prijali preventívne opatrenia po tom, čo v meste Bajannur v autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko potvrdili jeden prípad bubonického moru. Podľa správ štátnych médií sa pacient, ktorý je pastierom, nachádza v karanténe v stabilizovanom stave.

Zdravotníci skúmajú aj ďalší podozrivý prípad, uviedli čínske noviny Global Times.

Prvý podozrivý prípad sa vyskytol v sobotu v nemocnici v meste Bajannur. Stále nie je známe, ako a prečo sa pacient nakazil. Druhý prípad sa týka 15-ročného chlapca, ktorý sa zjavne dostal do kontaktu so svišťom, ktorého ulovil pes.

Úrady v tejto súvislosti vydali výstrahu, ktorá zakazuje lov a konzumáciu zvierat, ktoré môžu prenášať mor. Zároveň vyzvali verejnosť, aby nahlásila podozrivé prípady. Opatrenia ostanú v platnosti do konca roka.

Bubonický mor (nazývaný aj žľazový alebo čierny mor) spôsobuje bakteriálna infekcia. Kedysi išlo o jedno z najobávanejších ochorení na svete, dnes sa však už dá pomerne jednoducho liečiť antibiotikami. Na svedomí má jednu z najhorších epidémií v histórii ľudstva, ktorá si v 14. storočí v Afrike, Ázii a Európe vyžiadala približne 50 miliónov obetí.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#mor #Mongolsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku