Trumpa podporil syn, manželka, aj minister Pompeo

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo prehovoril na nominačnom zjazde Republikánskej strany prostredníctvom videa z pracovnej cesty v Jeruzaleme. Informovala o tom v stredu agentúra DPA.

26.08.2020 08:25
mike pompeo Foto: ,
Video ministra zahraničných vecí Mike Pompea, ktoré sa objavilo počas Republikánskeho národného kongresu, z Ružovej záhrady Bieleho domu.
debata (7)

Pompeo hovoril o svojej žene a synovi a pochválil prezidenta Donalda Trumpa. „Sú vo väčšom bezpečí a ich sloboda je istejšia, pretože prezident Trump uskutočňuje svoju víziu Amerika na prvom mieste (America First),“ povedal. Vo svojom príhovore sa takisto zameral na zahraničnú politiku vrátane Iránu, Číny a Severnej Kórey.

Pompeov prejav porušil desaťročia pretrvávajúcu tradíciu, na základe ktorej sa ministri zahraničných vecí vyhýbajú vystúpeniam súvisiacich s domácou politikou, uviedla agentúra AP.

Prvá dáma Melania Trumpová svojho manžela vo svojom príhovore z Bieleho domu označila za najlepšiu nádej pre budúcnosť Ameriky. Trumpová podľa DPA takisto vyjadrila súcit s ľuďmi, ktorí trpia v dôsledku pandémie koronavírusu a vyjadrila sa aj k protestom proti rasizmu, ktoré v USA prebiehajú.

Prezidentov syn Eric Trump varoval, že Trumpov demokratický protikandidát Joe Biden by bol slabochom pre komunistickú Čínu a „obrovskou úľavou“ pre teroristov.

Americká Republikánska strana v pondelok na svojom nominačnom zjazde oficiálne nominovala úradujúceho prezidenta Trumpa za svojho prezidentského kandidáta v novembrových voľbách. Republikánsky zjazd sa začal v pondelok v meste Charlotte v štáte Severná Karolína. Podujatie však prebieha v obmedzenom rozsahu z dôvodu pandémie koronavírusu SARS-CoV-2.

7 debata chyba